Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
Marzec 15, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?
Marzec 17, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z nas wie na czym polega ten zabieg. A czy macie świadomość tego czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa indyjskiej religii, jednak w ogóle to słowo nie wiąże się z wiarą i magią. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin nazywający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą mogą chorować na tą dolegliwość, choć część mężczyzn cieszy się dość bujnym futerkiem. Dla pań tymczasem to absolutny koszmar.

U kobiet chorujących na hirsutyzm włoski rosną w wygórowanej ilości na rozmaitych partiach ciała – w strefach intymnych, na dolnych partiach ciała i co najgorsze na brodzie. Musicie poświadczyć, że włosy na urokliwej, żeńskiej buzi nie prezentują się stylowo i ponętnie. A przecież każda z dziewczyn marzy o tym by być zadbana i elegancka.

Jaką rolę w tym wszystkim pełni zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bez bólu likwiduje nadmierne owłosienie z dowolnej partii ciała. Jest to środek bezpieczny, zwłaszcza proponowany osobom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera łagodzenie tej rzadkiej choroby, oddziałując na komfort pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, koniecznie zapoznaj się z poniższym przewodnikiem mówiącym o przebiegu epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm przejawia się przesadnym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, gęste włosy rosną nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w strefach bikini, ale także na buzi, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm stwierdzany jest jako problem kosmetyczny. Bywa, że jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u uroczej 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Żeński organizm produkuje równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony męskie. Czasem zdarza się, że w efekcie dezorganizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają produkować zbyt dużą liczbę hormonów męskich. Rezultatem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w pozostałych miejscach. Pozostałymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój zbędnego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne także steroidy (wykorzystywane w przeróżnych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania pierwszych objawów hirsutyzmu sugeruje się wizytę u specjalisty. Po kompletnym zbadaniu potwierdzi on diagnozę i przepisze właściwe leki, lub podkreśli, że nadmierne owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wtedy najdoskonalszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. Podczas kilku sesji raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym tylko do kobiet cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, chcą mieć gładką skórę na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem w 100% usuwa włosy z jakiejkolwiek części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy twierdzą, że jest to zabieg bezbolesny. Odpowiednie nastawienie aparatury do właściwości skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne jest Twoje owłosienia. Generalnie efekt finalny jest taki – dogłębne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włosy nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi techniczna nazwa) laser wysyła wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest nieodwracalne zniszczenie struktury włosa, który przestaje się rozwijać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Spowodowane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień laserowy absorbowany jest tylko przez włoski, które wyczuwalne są na zewnątrz skóry. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie uzyskają odpowiedniej ilości emitowanych promieni właściwej do ich uszkodzenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak mówi spora liczba pań, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Ciemne włosy rosnące na twarzy znikają po kilku sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zadziwia nas, że panie cierpiące na hirsutyzm decydują się na tą korzystną formę terapii. Depilacja laserowa to nie wyłącznie zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich osób, u których przesadzone owłosienie wywołuje duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich kobiet, nie czekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla swojej wygody? W takim razie umów się na spotkanie w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, salon proponuje profesjonalną depilację laserową z zastosowaniem pionierskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Marzysz o tym by posiadać piękną i dopieszczoną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do strony tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok