Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Grudzień 3, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
Styczeń 2, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach ludzie nierzadko próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie zadowala nas już zwykłe wyjście na drinka, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na fajną integrację grupy pracowniczej albo spędzenie czasu z grupą przyjaciół stał się paintball. Niektórzy amatorzy tej pełnej adrenaliny rywalizacji zmienili target na laser tag – również tytułowany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opisujących proces zwiększenia fali rozgłosu paintballa laserowego. Nie każdy wie, jakie widzimy kluczowe dysproporcje między obiema stylami rozrywki. Od czego zaczniemy? Zdecydowanie – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w popularniejszej odmianie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort nie występuje. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje spore atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się zarówno walczących jak i zgromadzonych. Nie musimy zapewnić konkretnych materiałów zabezpieczających teren, a samej grze może kibicować grupa kibiców, usytuowana w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca akcji.

Stosowne wydaje się pytanie – co wiemy o świetle, jakie wyzwala broń, z której korzystamy przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, całkowicie komfortowej dla oczu. Z tego powodu rywalizujący i zasiadający na widowni mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich należy zaznaczyć sprawę dotyczącą ubioru. Porównując znów do zwykłej wersji paintballa, przyśpieszone bicie serca i dobra zabawa związane są z zaawansowanymi osłonami oraz grubymi mundurami. Zwłaszcza to ostatnie jest problematyczne, gdy dominuje duży upał w lipcu lub sierpniu. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon może być praktycznie dowolny, przez to zyskujemy luksus oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – powiększa się gromada zainteresowanych żołnierzy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a zastosują się do stosownych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – choć nierzadko będzie w tej sytuacji niezbędne specjalne oznajmienie od rodzica. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Prawdopodobnie spory ułamek czytających minimum raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Obecnie paintball laserowy daje nam to, iż przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Co bardzo istotne – w rozgrywce paintballu laserowego nie panuje przepis, że po pierwszym trafieniu zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Jedźmy zatem dalej. Doświadczona spółka mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag najprawdopodobniej planuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez służby wojskowe z naszego kraju lub zagraniczne. Przykładem może być karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę, że prócz tego, czym powalczymy, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub końcu zabawy. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wyposażenie ekwipunku w ciekawe rozwiązania, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia rozgrywki i poczucia się jak wieloletni fan wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag na ten moment możecie spotkać w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Zademonstrowaliśmy już wiele zalet laser tagu. To właśnie one, w zestawieniu z dosyć niewielkimi cenami powodują, że ta forma rozrywki stał się wspaniałym pomysłem na przeżycie popołudnia/wieczoru w asyście zżytej ze sobą paczki, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Dziś zwyczajna impreza w lokalu może nie wystarczyć, a taka męska batalia zestawi świetną zabawę z dobrze dobraną dawką mocnych wrażeń, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Kolejnym atutem jest to, że spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Paintball laserowy jest także polecana nauczycielom, gdy chcesz poprowadzić niestandardową lekcję WF-u lub rozkręcić uczniom obóz.

To trzeba mieć na uwadze – przeważająca część oferujących paintball ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a jak spojrzymy na zwiększoną modę na laser tagu, trzeba zapewnić sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, zaleca się przyjcie odpowiednio wcześniej oraz otrzaskanie się z regułami, obowiązującymi na terenie obiektu organizującego całość gry. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozgorzeje rywalizacja!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok