Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – dlaczego warto?
Listopad 25, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Grudzień 3, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby kochają gry. Podczas zabaw nie tylko przyjemnie spędzają czas, ale też przyswajają wiedzę i inspirują się. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie wolnego czasu. Są one interesującym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także miejsca, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy wyczarować ciekawe miejsce zabaw dla milusińskich, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak istotny jest profesjonalny wybór barw oraz motywów występujących w salach zabaw. Przestrzeń można dodatkowo upiększyć dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Barwy w przestrzeni dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one pobudzać rozwój dziecka: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór kolorów i zachowanie harmonii między nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich kolorów używa dziecko podczas malowania czy rysowania, bardzo często przedstawia jego nastrój. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – zwierzątka czy postaci z bajek?

Bawialnię można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale bardzo często spotykane są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie dekoracje inwestują też właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Opcji jest wiele. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym sposobem na dekorację sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale także rozbudzimy pomysłowość dziecka. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na ścianach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Gdy wybierzemy jako temat przewodni rysunku na przykład: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne rysunki dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – farby

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Tyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Najlepiej, gdy opatrzone są odpowiednimi certyfikatami potwierdzającymi ich jakość. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, iż pośród maluchów są też alergicy. Dlatego tak ważny jest wybór nietoksycznych produktów.

Plusy

Wykorzystanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal zabaw to trafiony patent na wyróżnienie się na tle konkurencji, a obecnie ma to ogromne znacznie . Brzdące zapamiętają ciekawe elementy,a rodzice wezmą to pod uwagę. Przemyślaną dekoracją ścian można powiększyć przestrzeń, czy zamaskować jej niedostatki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych proponuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Umilenie czasu dzieciom, poprzez udekorowanie ścian istotne jest też w szpitalach i domach dziecka. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Malowanie bawialni i innych —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok