filmy reklamowe z drona spoty reklamowe z drona filmowanie dronem w toruniu
Profesjonalne zdjęcia i filmy z drona
Kwiecień 25, 2017
adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi
Pomoc adwokata – nowe i stare długi
Kwiecień 27, 2017

Zakręcarki Zalkin – solidne maszyny przeznaczone do masowej produkcji

zakręcarki zalkin maszyny zakręcające zakręcarki butelek

zakręcarki zalkin maszyny zakręcające zakręcarki butelek

Solidne zakręcarki dla przemysłu spożywczego

W przemyśle żywnościowym szczególnie ważne jest dokładne zakręcanie towarów. Po pierwsze – artykuł krótko mówiąc nie wydostaje się ze słoika, m. in. w trakcie przetransportowywania. Po drugie – dłużej zachowuje wspaniały smak i zapach, co dla Odbiorców jest właściwie decydujące, gdy „przerzucają” przegrody z morzem towarów (często kilkunastu odmiennych marek). A po trzecie – możemy go bez wątpienia rozdzielać w ten sposób, aby nie było go ani zbyt dużo ani zbyt mało. Ogólnie rzecz ujmując zakręcarki, gdyż takim sformułowaniem tytułuje się maszyny zakręcające, przykładowo weki oraz butelki, obowiązkowo muszą spełnić bardzo wiele rozlicznych kryteriów, żeby były przyjęte do masowego generowania produktów. W ostatnim czasie jeszcze bardziej zaakcentowano pakowanie przetworów szczególnie czułych, np. mleka oraz skonstruowano urządzenia Ultra Clean i aseptyczne. Ich przeznaczeniem jest staranne zakręcanie pojemników z kilkudniowymi nektarami, przetworami mlecznymi i wodą niegazowaną.

Jeżeli mamy na uwadze maszyny zamykające artykuły w opakowaniach, to możemy wyszczególnić:

Zakręcarkę butelek – w niniejszym przypadku mamy możliwość wybrać zakręcarkę rotacyjną, z kilkoma głowicami w jednej linii, z samodzielną głowicą bądź wieżę zamykającą. Tego typu zakręcarki sprawdzają się nie tylko w sektorze spożywczym, ale także sektorze drogeryjnym, winiarskim oraz farmaceutycznym.

Zakręcarkę słoików – tu głowica zakręcarki jest doskonale dopasowana na potrzeby klasycznych wieczek słojów. Na wstępie maszyna eliminuje nadmiar powietrza, zaś zaraz potem zakręca je zgodnie z zasadą twist-off.

Zakręcarkę do metalowych puszek – świetnie sprawdzają się przy zakręcaniu owalnych konserw, które zostały wyprodukowane, np. z cynku.

Jeśli planujemy przystosować konkretną głowicę, wtedy musimy mieć na względzie w szczególności półprodukt, z którego stworzone jest opakowanie. W takim przypadku artykuł zostanie w dokładnej ilości umieszczony w butelce albo metalowej puszce. Zamykarki automatyczne mają niezwykle odporną konstrukcję, jaka daje podwładnym bezpieczeństwo. Nieczęsto ulegają uszkodzeniom, jeśli są fachowo wykorzystywane oraz konserwowane. Zamykarki to maszyny, których budowa nieprzerwanie się zmienia, ponieważ na okrągło konstruowane są nowe opakowania o rozmiarach innych aniżeli dotychczasowe.

Selekcja zakręcarek ze względu na typ

Ogólnie rzecz ujmując zakręcarki można rozdzielić na te z pojedynczą głowicą, z wieloma głowicami, zamykarki frontowe oraz urządzenia dostosowane opakowań o minimalnych i średnich kubaturach. Jednogłowicowe można z kolei podzielić na bezobsługowe (same chwytają nakrywkę) oraz półautomatyczne (wieczko powinniśmy wziąć ręcznie). Zamykarki wielogłowicowe, np. kręcące się wokół centralnej osi, posiadają od 3 do 24 głowic oraz mają opcję funkcjonować na liniach produkcyjnych o wysokiej skuteczności, z opakowaniami wyjątkowo czułymi i wtedy, kiedy w butelce lub puszce towar dotyka końca opakowania. Ostatni rodzaj jest dedykowany raczej dla sektora lekowego oraz drogeryjnego (do zakręcania chociażby bardzo małych porcji artykułu). W przypadku maszyn prostych zakręcanie jest możliwe nieregularnie – kilka czy kilkanaście głowic łącznie zakręca pojemniki z artykułem. Kapslownice doskonale sprawdzą się na potrzeby zamykania wody źródlanej w butelkach PET i butelkowanego piwa. Niezaprzeczalnie zakręcarki są bardzo ważnym segmentem na linii przerobowej, mimo że zwyczajnie potrzebują właściwie jakiegokolwiek nadzoru. Dzięki maszynom najwyższej jakości zdecydowanie powiększa się efektywność masowego generowania produktów. Zakręcarki mamy szansę założyć „od podstaw” (uwzględniając, np. produkt do jakiego ma być dobrana oraz liczbę zamykanych pojemników w czasie jednej godziny).

Dodatkowe maszyny użytkowane w toku masowego generowania produktów

Do dodatkowych maszyn, za pomocą których konstruowane są całe linie fabryczne, możemy zakwalifikować: urządzenia do nanoszenia etykiet, maszyny rozlewnicze, dozownice oraz napełniarki, inspektory, maszyny do załadunku i rozładunku, rozdzielniki i kartoniarki. Wszystkie wyszczególnione maszyny można zaopatrzyć w dodatkowe możliwości, m. in. w aplikatory koloratek. Przykładowy proces seryjnej produkcji wygląda następująco: puste pojemniki trafiają na linię produkcyjną, są zliczane oraz układane. Nalewarki zaopatrują wystawione opakowania przetworem, natomiast kapslownice zakrywają szyjki należytymi nakrywkami. W następnej kolejności dokładnie zamknięte przetwory wchodzą, przykładowo do robotów pakujących. W każdej branży proces wytwarzania będzie rysował się troszkę inaczej, bowiem jest on uzależniony od typu wyrobu. Więc na potrzeby kremów do twarzy są przeznaczone inne warianty urządzeń, a do wytwarzania spirytusu oraz innych napojów alkoholowych – inne.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy temat, wejdź w odsyłacz z boku – Zakręcarki butelek – a być może wynajdziesz to, czego dzisiaj szukasz.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok