zakręcarki zalkin maszyny zakręcające zakręcarki butelek
Zakręcarki Zalkin – solidne maszyny przeznaczone do masowej produkcji
Kwiecień 26, 2017
adwokat toruń skuteczny prawnik kancelaria adwokacka z torunia
W sprawie o odszkodowanie pomoże tylko dobry prawnik
Kwiecień 30, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi

adwokat bydgoszcz dobry prawnik kancelaria adwokacka długi

Specyfika funkcjonowania firm windykacyjnych

Znaczna liczba spółek odzyskujących długi jest zarządzana przez osoby, które zakończyły studia z zakresu prawa ogólnego, ale nie posiadają aplikacji. Więc posiadają orientacyjną wiedzę z obszaru prawa cywilnego. Uzyskiwanie różnego typu wierzytelności wymaga pełniejszego zainteresowania oraz umiejętności, którego zupełnie nie da się otrzymać za pomocą innych metod, jak podczas stażu w kancelarii adwokackiej u odpowiedzialnych kolegów po fachu. Tutaj konieczny jest adwokat, który oczywiście będzie rozumiał, które ruchy warto jest przedsięwziąć. Instytucje ściągające długi częstokroć nie odbierają minimalnej „zaliczki” i wyrażają zgodę głównie na odsetek od zainkasowanego długu. Przeważnie jest to od 15% do mniej więcej 50% całej sumy. To z pewnością fakty odnoszące się do Klientów. Oni w zasadzie nie muszą tak naprawdę robić żadnych kroków, poza oczekiwaniem na spłacenie części wierzytelności przez przedstawioną firmę. Natomiast co w tymże czasie ma miejsce z trasatem?

Firmy windykacyjne i telefony przez całą dobę

Warto jest w aktualnym miejscu rozpoznać dwie rzeczy: gdy jakakolwiek osoba właśnie co stała się wierzycielem i wierzytelności przedawnione, których nie musimy płacić. W pierwszej sytuacji dłużnik musi zapłacić nieuregulowane wierzytelności pod rygorem procesu sądowego, ogłoszenia decyzji, zarekwirowania wszystkich środków trwałych i nietrwałych poprzez komornika oraz w rezultacie spłacenia znacznie pokaźniejszej sumy aniżeli początkowa. W drugiej sytuacji wcale nie należy uiszczać wierzytelności – taką informację zdobędziemy od dowolnego prawnika. Niestety większość przedsiębiorstw windykacyjnych nie prosi już o uregulowanie omawianego długu, lecz grozi dłużników zgubnymi rezultatami ich niespłacenia. Realizują to za pomocą listów, które w krótkich odstępach czasu trafiają do skrzynki, co najmniej kilkunastu informacji e-mail i uciążliwych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Częstokroć dokumenty są nakreślone w taki sposób, ażeby dłużnik wpadł na to, że rzeczywiście powinien coś sfinansować. Pełno w nich niezrozumiałych dla „normalnego zjadacza chleba” określeń typu „inwestycyjny niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz zamknięty.” Co konkretnie w takiej sytuacji trzeba zrobić?

Kiedy konieczna jest spłata wierzytelności?

Wówczas musimy otrzymać pozew o uregulowanie należności z sądu (jeśli długu w ostatnim czasie nie zapłaciliśmy). W żadnym przypadku powiadomienia z sądu nie można zaniedbywać, bowiem po pewnym terminie (zatwierdzenie) ma ono moc egzekucyjną. Gdy informacje uwzględnione w pozwie są dyskusyjne lub dołączono do pozwu nieautentyczne teksty – tym bardziej należy odpowiedzieć. Dłużnik ma uprawnienie do tego, by się wzbraniać, np. gdy doszło do unieważnienia długów. W takiej okoliczności trzeba zaczerpnąć z usługi prawnej albo udać się do wyszukanej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, która wyłoży nam, które pomysły będą najprzydatniejsze. Cesjonariusz, który dochodzi własnych należności, ma obowiązek sformułować w trakcie sprawy w sądzie dowody, np. wystawiony mandat za niezapłacony rachunek za telewizję.

Prosta sytuacja z długami przedawnionymi

Instytucje ściągające długi nie posiadają zwyczajnie najmniejszych pozwoleń. Posiada je trybunał, egzekutor, obrońca – jednakże nie placówka zajmująca się egzekwowaniem starych zadłużeń. Jeśli zatem przyjęliśmy wezwanie do zapłaty od opisanego podmiotu, nie należy realizować tych ruchów:

1. Mówiąc w skrócie nie wolno odpowiadać na listy, e-maile oraz odbierać telefonu, gdyż będzie to równoznaczne z trwaniem długu (którego nie musimy uiszczać)

2. Jeżeli opisana placówka umawia się telefonicznie, trzeba mieć na uwadze to, iż całkowita dyskusja będzie nagrana – a to w niektórych przypadkach może głównie dać negatywne konsekwencje. Absolutnie nie dawajmy się nagrywać, wcale nie wchodźmy w żadne rozmowy z windykatorami pracującymi w BOK. Zwyczajnie zarzućmy połączenie, zwłaszcza jeśli nie uwidacznia się nam numer telefonu.

3. Absolutnie nie dajmy się zastraszyć! W sytuacji starych długów w żadnym razie nie przesyłajmy zaświadczeń odwoławczych, próśb regulowania długu w składkach ratalnych, propozycji odłożenia momentu zapłaty zadłużenia etc. Absolutnie nie dajmy się też nabrać na negocjacje, a mianowicie „promocje” oraz „rabaty” odnoszące się do przedawnionych zadłużeń.

4. Po prostu nie przelewajmy żadnej sumy na konto placówki windykacyjnej, nawet paru groszy. Bowiem wówczas zadziała cała machina odbierania zadłużeń. Zapłacenie choćby wyjątkowo niskiej sumy jest równoważne z tym, że zadłużenie honorujemy.

5. Jeśli przynieśliśmy do domu dziwne zawiadomienie, idźmy po pomoc do adwokata, który wyjaśni nam indywidualne jego odcinki.

Trzeba również mieć na uwadze o tym, iż zadłużenia przestarzałe możemy pokryć dobrowolnie. Fundusze nie znajdą się jednakże na rachunku rozliczeniowym autentycznego wierzyciela, lecz spółki jaka taki dług w późniejszym terminie zakupiła. Warto w niniejszym przypadku zadać sobie fundamentalne pytanie: czy powinniśmy płacić? Pokrycie autentycznemu kredytorowi nieaktualnego długu ma sens, ale płacenie spółkom, które od siebie nawzajem kupują niespłacone zobowiązania i liczą na szybki efekt – zapewne nie. Zwłaszcza, iż większość dopuszcza się przekroczenia polskiego systemu prawnego.

Jeśli zajął Cię niniejszy wątek i zamierzasz sprawdzić, jak między innymi wygląda fachowa strona adwokata, możesz kliknąć tu – Prawnik Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok