Katalogowanie stron www

Katalogowanie stron to praktyczny przepis na szybki wzrost popularności Twojej marki w Internecie. Myślisz, że to niemożliwe? Poznaj historię jednego z naszych Partnerów, który korzystając z naszej oferty katalogowania, rozbudował swoją działalność i zdobył parę atrakcyjnych zleceń.

Katalogowanie stron – podstawowe informacje

Pierwotnie fundamentalnym celem katalogów online było gromadzenie najistotniejszych wiadomości o lokalnych firmach. Firmy przydzielane były do wybranych kategorii związanych z siedzibą, jak i sferą oferowanych usług. W katalogach internetowych każdy był w stanie łatwo odnaleźć konkretnego eksperta, lub też sprzedawcę wymarzonego produktu.

Nieco dalej internet zaczął rozszerzać się w stronę płaszczyzny reklamowej. Google, wdrażając nowe algorytmy indeksacji stron, zapoczątkowało wyścig o pierwszą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. W dzisiejszych czasach można szybko zaobserwować, że ta rywalizacja wciąż napędza konkurentów, a pozycjonowanie stron jest procesem co raz to bardziej złożonym.

W tym miejscu ważne miejsce zajmują katalogi stron. Jest bowiem jasne, że ilość linków odsyłających do pozycjonowanej witryny, bądź też odmiennie mówiąc popularność tej witryny, to czynnik, który wpływa na pozycję strony w Google. Zwracając na ten fakt szczególną uwagę, katalogi stron bardzo ekspresowo zaczęły być wykorzystywane jako narzędzia pozycjonerskie. Dodając odsyłacze do pozycjonowanej strony w moderowanych katalogach internetowych gwarantujemy sobie szybki wzrost pozycji naszej strony w wyszukiwarce Google.

W tym momencie już zdajesz sobie sprawę z tego że dodawanie stron do katalogów ma sens. Przejdźmy w tym momencie do historii naszego Partnera, aby kompletnie zaprezentować Tobie proces katalogowania i zachęcić Cię do skorzystania z naszych usług.

Pan Adam zgłosił swoją wizytówkę konkretnie 6 miesięcy temu. Przedstawił nam swoją stronę internetową. Robiła całkiem dobre wrażenie – kilkanaście tekstów, fachowa grafika, przejrzyste funkcje. Coś jednak nie grało. Po sprawdzeniu jej pozycji w Google dowiedzieliśmy się, że ulokowana jest ona na 50 pozycji. Bez wątpienia za daleko. Dowiedzieliśmy się również, że parę miesięcy temu współdziałał on z inną agencją SEO, która poprzez spamowanie i intensywne dodawanie do katalogów, doprowadziła do obniżenia pozycji strony w rankingu Google. Pan Adam z niezmiernie zminimalizowanym budżetem liczył na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaproponowaliśmy mu także optymalizację strony. Po około 5 dniach zainicjowaliśmy pracę. Przystąpiliśmy do analizy słów kluczowych i struktur konkurencyjnych. Ulepszyliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać stronę do przygotowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Zatrzymajmy się teraz na chwilę przy usłudze katalogowania. Mieliśmy do wyboru dwa rodzaje katalogowania – manualne dodawanie adresu strony do katalogów Topranking, lub manualne dodawanie artykułów do pozycjonowania z linkiem odsyłającym do pozycjonowanej witryny, także do grupy katalogów internetowych Topranking. Zdecydowaliśmy się na tą drugą możliwość. Zatrudnienia przez nas copywriterzy zredagowali kilka związanych z branżą tekstów synonimicznych, wzbogaconych o podaną im listę słów kluczowych. Do każdego tekstu dopasowaliśmy odpowiednie zdjęcie, które zostało opisane w specjalistyczny sposób. Ruszyliśmy z umieszczaniem artykułów SEO w 40 katalogach. Zamieszczaliśmy po 2 artykuły na dzień, ażeby cały proces katalogowania wyglądał standardowo dla botów Google. Po zaindeksowaniu tekstów zaczęliśmy kontrolować wzrost pozycji strony w Google. Po tej jednostkowej usłudze witryna Pana Adama skoczyła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednakże koniec naszej współpracy. Pan Adam był tak bardzo szczęśliwy z pierwotnych efektów, że zechciał nabyć ten sam pakiet ponownie. Znowu zamieściliśmy 40 tekstów w naszym zapleczu branżowym. I wydarzyło się to czego prawdopodobnie nikt z nas nie zaplanował. Pozycjonowana witryna ulokowała się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a właściwie na 6 pozycji. Spowodowało to, że grupa Klientów ciekawych usług Pana Adama wzrosła 5 krotnie.

Z opisanego przypadku można wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to stale niezawodny sposób na podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google, a także atrakcyjna postać reklamy internetowej.

Zainteresowaliśmy Cię naszą ofertą? Chcesz wypróbować katalogowania i zapewnić swojej stronie wyższą pozycję w Google? Nasza oferta skierowania jest właśnie do Ciebie. Przyjdź do naszej agencji, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie Indywidualną propozycję!

Strona używa cookies
Ok