Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – zalety
Grudzień 14, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!
Styczeń 11, 2018

Ostatnie lata to naturalny rozkwit kultury konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, wciąż poszukują nowych produktów i łakną mieć coraz więcej. Nic nie świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Zakupywanie ekskluzywnych produktów to także, ale bierzemy pod uwagę też kosmetyki, jedzenie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam konieczne do egzystencji. Dużo z nas życie spędza w nieustannym biegu i dzięki temu, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Zbawieniem może stać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Sami znamy pewnie wiele wzorcowych jednostek, nie mających chwili wytchnienia. Zakupów dokonują w supermarkecie dwa razy w miesiącu, by odjąć sobie bezustannego wychodzenia po kluczowe artykuły. Teraz niektóre sklepy poszły jeszcze dalej i gwarantują takim osobom dostarczenie zakupów do domu.

Przeanalizowana już kwestia tyczy się po pierwsze ludzi zalatanych, przebywających długo w miejscu pracy. Krew ich zalewa, jak muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. Te osoby skwapliwie sięgają wówczas po e-sklep oraz masowo zamawiają gifty dla rodziny i przyjaciół. Co za tym idzie – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – bardzo szeroką.

Nakreśliliśmy już najważniejszy cel utworzenia sklepu online, teraz winniśmy zastanowić się jak nasz sklep ma wyglądać. Nie ma sensu próbować osiągnąć niemożliwego. Jeżeli sklep internetowy ma Wam przynieść zauważalne profity, wówczas zaczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Zbadanie mocnych oraz gorszych stron, szans i ryzyka to totalna podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego nowego sklepu, jak i konkurencji. Należy dowiedzieć się jakie parametry generują, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

W tym momencie koniecznie będzie wybranie grupy , do której chcemy trafić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Otwarty przez Ciebie e-sklep możemy skierować do Nabywcy wszechstronnego, który zyska możliwość wyboru spośród wielu typów produktów, ale też przykładowo zwabiać do sklepu po pierwsze kobiety, ze względu na przewagę kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Uczciwie zbadajcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Nie wolno zapominać, iż założenie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, bezwzględnie trzeba zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, dopełnić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy wcześniej prowadziłeś biznes, musisz jedynie zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

Bardzo ważna sprawa tyczy się produktów. Kiedy już namyślimy się czy zaoferujemy coś specjalistycznego, z ekskluzywnej branży, czy też produkty bardziej ogólne, wyrabiane na dużą skalę, koncentrujemy się na starannym dobraniu kolportera. Sumienność, terminowość i zaufanie, to musi być lista walorów, na jaką trzeba zwrócić uwagę. Oczywiście na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Załatwiłeś dystrybutora? W tym momencie powinniśmy zredagować unikalne informacje dotyczące oferowanych przedmiotów. Co możemy dzięki temu zyskać?

Wchodzimy teraz w sferę promowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Gdy pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to w takiej sytuacji należy skierować uwagę na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przystępne dla Kontrahentów, lecz też przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, by popularna wyszukiwarka Google oceniła naszą jakość pozytywnie. W przypadku skopiowanych treści – wyszukiwarka zakwalifikuje Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – pora na udostępnienie właściwych form płatności. Do popularnych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością musimy także dać Nabywcom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Ważnym będzie, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Koncepcja jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy już biznes plan i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Czasami starczy choćby bezpłatny software, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

Domena czasem jest dawana w pakiecie z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli tak nie jest – to wtedy musimy ją wykupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – narzucają one nam multum ograniczeń, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok