Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED na imprezy sportowe wynajem sprzedaż
Listopad 18, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom
Grudzień 1, 2017

Własny dom to jedno z najważniejszych marzeń. Realizacja takiego marzenia to ogromne wyzwanie logistyczne oraz finansowe. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Odpowiednie planowanie i wnikliwa analiza wielu czynników łączy się z realizacją planu budowy domu. Schemat domu angażuje myśli na długi czas. Przemyśleć należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale także rozkład pomieszczeń. Całość powinna idealnie współgrać, tak aby każdy domownik czuł się komfortowo. Przeanalizować należy też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki temu łatwiej będzie przemieszczać się w domu. Dużym problemem jest także dobór odpowiedniej metody ogrzewania. Sieć gazowa nie jest dostępna w każdej miejscowości. W tym wypadku przemyśleć należy zainstalowanie pieca węglowego albo olejowego. Decyzja ta ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale także na komfort konieczność magazynowania opału.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy nie zaizolujemy właściwie ścian, dachu i fundamentów. Będzie trudno utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Znaczące straty są wynikiem niewystarczająco ocieplonego poddasza. Dlatego kwestii ocieplenia nie wolno umniejszać. Metoda izolacji cieplnej domu jest istotna. Wykorzystywane są różne materiały: najbardziej rozprzestrzeniony styropian czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, nazywana dla ułatwienia pianką PUR.

Wybór jest ogromny

Najpopularniejszym materiałem stosowanym do ocieplania budynków jest styropian. Ma on wiele plusów:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednak nie nie jest polecany do ocieplania tych elementów domu, które są podatne na ogień – dotyczy to głównie części z drewna. Opcją jest wełna izolacyjna. Jest ona droższą opcją, ale za to cenioną przez fachowców trudniących się termoizolacją. Wełna jest ognioodporna, perfekcyjnie zabezpiecza przed denerwującymi dźwiękami. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak masywniejszej konstrukcji dachu, gdyż wełna sporo waży. Wełnę należy zabezpieczyć przed wilgocią przez wykorzystanie folii chroniących. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Piankę wykorzystuje się wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan występuje w wielu wersjach. Produkuje się z niego miedzy innymi piankę wykorzystywaną do ocieplania. Pianka powstaje z mieszanki dwóch substancji: izocyjanianu i żywicy. Oba składniki doprowadza się do odpowiedniej temperatury i później pod wpływem ciśnienia tworzy się pianka, którą używa się do termoizolacji. Podczas natryskiwania pianka zwiększa swoją objętość i momentalnie twardnieje. Dzięki temu tworzy się jednorodna powłoka, która dokładnie wypełnia każdą lukę. Pianka doskonale trzyma się niemal każdego podłoża. Dodatkowe umocnienia są całkowicie niepotrzebne. Natryskiwanie pianki zajmuje niewiele czasu, jeden dzień wystarczy na ocieplenie więźby dachowej.

Ocieplanie pianką PUR – rodzaje pianki

Piankę dzieli się ze względu na różnice w strukturze. Wyróżnia się otwarto i zamknięto komórkową. Ta druga stworzona została do termoizolacji budynków od zewnątrz. Oprócz ochrony przez utratą ciepła jest też idealnym produktem chroniącym przed wilgocią, przez to stosowana jest do izolacji fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Pianka PUR tego typu niewiele waży. Jego porowata struktura sprawia, że ocieplana powierzchnia oddycha. Wykorzystuje się ją do izolacji wnętrz.

Zalety ocieplania natryskowego

Pianka poliuretanowa jest bardzo uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Używana jest jako materiał chroniący przed utratą ciepła w budynkach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach przemysłowych. Termoizolacja z poliuretanu nie stanowi zagrożenia dla alergików. Powstała warstwa ocieplająca nie kruszy, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Ocieplenie z pianki poliuretanowej nie wydziela toksyn, nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Warstwa pianki poliuretanowej świetnie izoluje, dlatego sprawdza się w nowoczesnym typie budownictwa. Następną pozytywną cechą jest wodoodporność. Pianka PUR nie nasiąka i nie odkształca się. Nie wymaga też zastosowania umocnień, ponieważ bardzo dobrze przylega do drewnianych czy betonowych powierzchni. Fachowcy od ocieplania domu wiedzą jak dużym problemem są mostki termiczne. To właśnie przez nie ucieka ciepło. Wykorzystanie pianki PUR minimalizuje ten problematyczny punkt. Poliuretan tworzy niewymagającą spoin powłokę dlatego nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość izolacji nawet skomplikowanej więźby dachowej i to w ekspresowym tempie. Konfrontując, ocieplenie z waty wymaga wielu godzin pracy kilku fachowców.

Właściwa izolacja domu to inwestycja, którą trzeba przeanalizować i odpowiednio zaplanować. Przeanalizować trzeba pozytywne i negatywna strony każdego ze sposobów. Tradycyjne materiały stosowane do ochrony przed utratą ciepła od kilku lat mają poważnego konkurenta jakim jest pianka PUR. Pianka PUR ma doskonałą opinia u fachowców, zauważają oni jej mnogość zastosowań. Sporą zaletą jest także niewielki czas potrzebny na ocieplenie. Pianka poliuretanowa stosowana jest nie tylko w domach jedno lub wielorodzinnych, ale też jako ocieplenie budynków wykorzystywanych do chowu zwierząt. Nie czekaj – już dziś sprawdź, co możesz zyskać przez ocieplanie pianką PUR.

Wszystko o piance PUR —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok