Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 16, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – na kogo postawić
Styczeń 20, 2018

Popyt na beton dekoracyjny i realizacje z wykorzystaniem tego materiału cały czas ma się bardzo dobrze. Nie powinno to zaskakiwać – dzięki betonowi dekoracyjnemu możemy uzyskać świetny rezultat, w postaci odtwarzanego kamienia, drewna czy skały. Względnie niewysokie koszty pielęgnacji sprawiały, że stawiano na niego w pierwszej kolejności w budynkach przemysłowych, ale teraz jego dobrodziejstwa odkryły również podmioty indywidualne we własnych domach.

Beton dekoracyjny stemplowany – czym jest?

Jakie wymogi winien spełniać element budowlany, żeby skusił zainteresowanych do spożytkowania właśnie tego u siebie? Wyróżniamy tutaj szczególnie nowoczesność, trwałość oraz zachwyt wizualny. Nie oszukujmy się – jeżeli produkt nie przypadnie nam do gustu z wyglądu, to nawet świetne atuty w temacie odporności mogą Was nie nakłonić do wykorzystania go. Receptą stanie się beton dekoracyjny stemplowany, innowacyjne rozwiązanie, powstałe na skrzyżowaniu marmurów oraz płyt cementowych. Używając betonu dekoracyjnego, otrzymujemy imitację drewna, skał, kamieni i kilku innych. Atuty betonu dekoracyjnego powodują, że nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a dodatkowo mamy zagwarantowane oprócz tego nieszablonowe ozdoby optyczne, wywołujące poczucie dumy.

Wzrastająca dobra sława betonu dekoracyjnego nad Wisłą jest odczuwalna przede wszystkim kilka wstecz, lecz nawet 40 lat temu w USA i Kanadzie odkryto, że produkty z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego stemplowanego oraz rzeźbionych tynków są świetnym rozwiązaniem w temacie aranżacji pomieszczeń. Niskie ceny konserwacji przez długie lata pozwalają cieszyć się piękną nawierzchnią. Beton dekoracyjny należy impregnować na oko co 7 lat, a więc nie przystoi wymieniać płytki czy też polbruku na nowe. Niezawodność betonu jako materiału będzie odczuwalnie większa od podatnych na zniszczenie płytek albo tracącego barwy bruku. Gdy zdecydujemy się na impregnowanie betonu dekoracyjnego stemplowanego, będziemy mogli bezproblemowo zmienić barwę

Beton dekoracyjny – modne wnętrza z betonu

Beton dekoracyjny da radę stosować w wielu projektach. Wykorzystacie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Gros designerów doskonale rozumie – do tej pory nie wynaleziono stabilniejszego surowca budowlanego nad beton. W połączeniu ze świetną oceną wyglądu, stał się ciekawym rozwiązaniem już nie tylko dla aranżujących wnętrza przemysłowe, ale również dla posiadaczy nieruchomości, biur w samym sercu miasta, a także miejsc przeznaczonych do użytku publicznego. Co do betonu dekoracyjnego znów działa zasada – nie będzie pasował wszędzie. Przy wyborze trzeba sumiennie zbadać, jaki charakter ma zyskać nasza posiadłość.

Z pewnością powinniśmy sięgnąć po beton dekoracyjny stemplowany, jeśli zamierzamy złączyć wnętrze na czasie z odważnym, artystycznym stylem. Nie polecamy betonu dekoracyjnego, jeśli od przekroczenia progu staramy się wyróżnić dostatek oraz przepych. Beton dekoracyjny stemplowany wyróżnia szczególnie prostota oraz artyzm. Niezależnie od tego czy pragniemy, aby był to prawdziwy beton, czy jego elegancka imitacja, spełnią swoje zadanie przy ścianach wewnętrznych i elewacjach.

Gdy wybierzemy wprawioną korporację, która za priorytet stawia sobie dbałość o drobny element, wówczas trafią do nas realizacje delikatnie odnoszące się do naturalnych surowców. Istotnym jest, aby utwierdzić się w przekonaniu czy zakupiony przez nas surowiec nie tylko wyjątkowo udaje drewno, kamień czy skałę, ale także czy zawiera walory antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Jeśli nie – nie warto decydować się na taką inwestycję bo nie będziemy z niej zadowoleni.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – dwie najważniejsze odsłony

Na początek weźmy na warsztat sypialnię, salony i wszystkie pomieszczenia służące głównie do odskoczni po męczącym tygodniu pracy lub nauki. Spróbujmy tej sytuacji użyć jedną z technik betonu dekoracyjnego stemplowanego, nazywaną efektem deskowania.

Podkreśla ona prostopadłe lub poziome żebrowanie, ukształtowane jako rezultat szalunku dla betonowych kompozycji. Nadaje płaszczyźnie wyraźnie ascetyczny charakter. Horyzontalne deskowanie zapewnia pomieszczeniu rekreacyjny styl, toteż naturalnie zastosujemy je do aranżu salonów i sypialni. Pionowe wyżłobienia w architekturze betonu trafniej pasują do pomieszczeń o stylu poważnym i pobudzającym, przykładowo pracownia albo hol.

Kolejną wersją betonu dekoracyjnego, jest tzw. beton gładki. Prawdopodobnie lwia część czytelników wie z czym to się je. Może się kojarzyć ze standardową szarawą konstrukcję ozdobną, aczkolwiek jest wyraźnie trwalszy. Jego neutralność oraz delikatność powoduje, iż jest bardzo wielokierunkowy – osoby aranżujące używają ten produkt w zleceniach nowatorskich i tradycyjnych.

Obecnie beton dekoracyjny stemplowany jest wyjątkowo często widywany. Występuje pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Będący na topie szarawy kolor świetnie „współpracuje” z innymi szarawymi składnikami.

Beton dekoracyjny stemplowany to koncepcja, bardzo popularna na ten moment wśród specjalistów od projektowania domów i prawdopodobnie niewiele się w tej kwestii zmieni. Trwałość, estetyka oraz innowacyjność otrzymujemy w pakiecie, a tempo wykonania projektów staje się innym walorem. Po czterdziestu latach od wprowadzania tego materiału w USA, także w Polsce odkryto korzyści, jakie daje wykorzystanie betonu dekoracyjnego.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok